Jednou větou jsem introvert, indoor person (míněno tak, že výlet do přírody si představím jako že autem mne má společnost vyveze na nějaký kopec, ujdu tak 50 metrů na místo, kde se rozloží deka spolu s čerstvým chlebem, sýrem a lahvinkou vína a já se pokochám zelení pode mnou a mraky nade mnou – ale za každých okolností dávám přednost pobytu mezi čtyřmi hezkými zdmi, za mnou knihovna, v ruce kniha a na stole, ano, uhodli jste, lahvinka vína), milovník psů a šelem všeobecně a zaručeně městský typ. To nejlepší, co mi společnost někoho zajímavého může dát je kvalitní konverzace, výborný humor a fantastický sex. Ne nutně v tomto pořadí.

Narodila jsem se v malé vísce u Vídně zvané Brno, žila jsem 13 let v Praze a 5 let v Sydney a teď znovu bydlím a pracuji v Brně. Brno je fajn. Máme tu Špilas, Prígl a na Svoboďáku dokonce hodiny ve tvaru pánské pýchy nepatrně větší než mají Afričani. Ti to ale, tuším, nestaví po náměstích.

Jméno Jitka Moody mám opravdu v občance a jestli jste si tipli, že jsem si ho vymyslela, tak jste na to kápli. Podvědomě je nejspíš vypůjčené z mého milovaného Californication (sex symbol David Duchovny jako alfa samec píšící knihy, no může to být lepší?), ale celkově se mi líbí jak to zní i co to znamená (jo, jsem náladová, a co?). Poprvé jsem ho používala jako smyšlené jméno John Moody v Sydney za okolností, které mi přijdou celkem vtipné. Třeba tenhle příběh někdy přijde na přetřes.

Veškerou grafiku ke knize a na webu si dělám sama, způsobila jsem si to tím, že jsem grafiku studovala a jako Art Director pracovala dvě dekády. Mezi mé klienty patřily opravdu velké a zvučné firmy. Zhruba prvních deset let mne to i bavilo.

No a píšu knihy, že.

Jako malá holka jsem si psala pohádky a ještě v 19 napsala cosi jako útlou knížečku a hrdinně s ní obeslala vydavatele. Byli na mne vlastně hodní, knížku nevydali, ale řekli mi, že mám talent.  Následující léta jsem vymýšlela kampaně a vizuály a na psaní jsem neměla čas, zato nepřestávala kušnit o psaní knih. A tak moje první knihy vyšly teprve v mých pětatřiceti letech, a to ještě byly psané na zakázku pro vydavatele. Jsou to příběhy plné humoru a erotiky a znovu zeditované a doplněné o nové příběhy si můžete koupit elektronickou verzi právě tady, stačí kliknout na položku E-SHOP v menu.

Jako další na řadu přišla fantasy Děti krve. Ta vznikaly dlouho, nejdéle z mých knih. Měla jsem námět, který se mi líbil, ale nevěděla jsem, jak ho uchopit. A tak přešlo dalších dlouhých 14 let, než vznikla podoba, se kterou jsem spokojena a těším se na psaní druhého dílu. Koupit si ji můžete v E-SHOPU, ještě předtím doporučuju podívat se na úryvky a případné komentáře čtenářů. Děti krve jsou prvním dílem minimálně dvojdílné ságy a vše o této knize najdete na adrese www.detikrve.cz.

V posledních letech jsem napsala další dvě knihy, obě anglicky a mám v plánu je přeložit do češtiny a vydat v ČR. První je z žánru intenzivní romance, je plná sexu a malých úryvků z porno průmyslu, vepředu se line příběh o zajímavé ženě a její rodině, milencích… Dojde k vraždě a s tím vším se musí vypořádat… V angličtině se jmenuje Crush, český název teprve vznikne. Koupit ji jde ZDE.

Druhou knihou je detektivka o sériovém vrahovi Confessor, který skoro určitě v českém znění bude mít název Zpovědník. I na tu se můžete těšit v češtině. Jakmile se poperu se všemi překlady, pustím se do psaní další detektivky, tentokrát, aby se gendery vyrovnaly, hlavní padouch bude sériová vražedkyně.

Více o obou knihách v angličtině najdete na www.jitkamoody.com.

Pokud máte pocit, že mi chcete něco říci, co nechcete psát do diskuzí, tady máte formulář, prostřednictvím kterého mne můžete kontaktovat. Úplně na rovinu ale radši píšu, že nejspíš neodpovím každému. Ale určitě si to moc ráda přečtu.

JMoodyEshop zavinač gmail tečka com