Asi existuje víc způsobů, jak posuzovat kvalitu filmu nebo seriálu. Však víte. Jak dlouho třeba trvala bitva, kolik tam bylo obnažené kůže, počet vtipů utrousených hlavním hrdinou nebo hlavním záporákem.

Nebo kvalita příběhu. A kvalita postav.

Jestli se vám tyto řádky chce číst, předpokládám, že také vy spadáte do té poslední kategorie.

Vzpomínám třeba na jakousi online debatu, co jsem svedla s jedním, který také považuje Gladiátora za skvělý film. Nicméně na rozdíl od bitev v tom filmu, ta naše online diskuze trvala jen pár chvil. Já toužila rozebrat dialogy, konkrétně mně nejvíc fascinuje ten vnitřní souboj dobra a zla, když budoucí mladý císař zavraždí svého otce, ten monolog, prostě bravurně zahrané.

No a můj “partner v diskuzi” na to, že takový blbosti ho nezajímají. Že si vždycky film přetočí až na záběry z bitev.

Nechápejte mne špatně, nápaditost a věrohodnost bojových scén ve filmu o římském generálovi je docela legitimní způsob hodnocení filmu. Ale je asi těžké diskutovat s člověkem, kterého nezajímají slova, ale jen obrázky, že.

Ale abych si nehrála na snoba, už jsem se přiznala, že občas se rozmazluji tím, že si povolím sledování TV reality show. Konkrétně Wife Swap (Výměna manželek) britské či australské produkce. Nebo takového Gordona Ramsayho a jeho Kitchen Nightmares (českou verzi obstaral Zdeněk Polreich v Ano, šéfe). Jestli se máte za pokročilé v angličtině a pořád ještě si myslíte, že tento jazyk je velmi chudý a nekreativní v nadávkách, tak Gordon vás z tohoto omylu jistě vyvede už v první epizodě. Tedy, pouze ta britská verze, kde si s nějakým tím vulgárnějším slovem nelámou hlavu.

Americkou verzi Kitchen Nightmares mám zakázánu sledovat, když jsem náhodou na návštěvě u rodičů. Maminku z toho věčného pípání bolí hlava.

Kdybych měla zabrousit mezi své oblíbené seriály, tak úplně na špici je pochopitelně Game of Thrones, za nimi dlouho nikdo. Prý v poslední sérii – no jo no, bude se HBO muset vytáhnout a přijít s dalším fenoménem – tak finální epizody mají být pomníčkem mnoha postav, které známe už z první sezóny. S tím, jak seriál běžel doteď, vlastně čekám, že umřou úplně všichni, možná zůstanou drazci a Bílí jezdci. Kdyby se to ale tvůrcové překvapivě rozhodli vyselektovat, tak je mi asi úplně jedno, jak umře Matka draků nebo její drahý Jon Snow. Holkám Starkovic fandím, neměly to lehké. Ale vedle asi nejpopulárnější postavy z Game of Thrones, trpaslíka Tyriona, mám nejradši jeho sestru Cersei.

Zkrátka mám moc ráda komplikované padouchy.

Což mi připomíná, v době, kdy jsem psala svou druhou knihu ze série Humor & Sex a kde jsem si půjčila postavy jako Harry Potter nebo Drákula, tak to ještě seriál GoT byl jen v hlavě těch, co to četli jako knihu. Budu brzy psát přídavek právě do této knihy erotických verzí známých příběhů, než je znovu publikuji a dám k prodeji na těchto stránkách.

Ta hříšná myšlenka, co mne napadla… Že bych si zprznila některou postavu právě z Her o trůny? Lákavé. Zatraceně lákavé.