Jitka Moody

Kdo jsem? Už jako malá holka, zeptat se mne, bez čeho si neumím život představit, povím vám, že bez knih.

Nejdřív jsem celá zblázněná četla Bílého tesáka a Tecumseha, zbožňovala jsem Děti z Bullerbynu. A mezitím psala neumělé pohádky. Nejsem úplně typ na to, čemu se vznešeně říká krásná literatura a nejspíš tomu už ani na chuť nepřijdu. Nechápejte mne špatně. Přečetla jsem nějaké Johny Irvingy nebo klasiky typu Jak zabít ptáčka. Jenže nakonec radši sáhnu po Chucku Palahniukovi nebo klidně Stephenovi Kingovi.

Aktuálně ujíždím na kriminálkách o sériových vrazích, jednu právě sama píšu. O tom až někdy příště.

Mám ráda zmrzlinu, horko těžko odolávám portskému vínu nebo vepřovým výpečkům, čerstvě pečenému chlebu nebo skvěle udělaným mořským plodům. Mám ráda lehký vánek při horkém dni, sníh vypadá fajn jen na fotkách nebo za oknem – neplatí při jízdě autem. Vychutnávám si dny melancholie, pustím tichou hudbu a zalezu někam s knihou. Co si přát víc? Jsou i jiné radosti života, ale čtení a psaní, to je má velká vášeň.

Napsala jsem pěknou řádku glos, blogů, včetně mého JM magazínu, které postupně vycházely v denících i týdenících, nebo zůstaly jen na těch stránkách. Zhruba 10 let jsem měla velmi úspěšný blog na iDnes.

V tuto chvíli jsou tyto stránky vyrobeny jako e-shop a nabízím zde k prodeji své tři, respektive čtyři knihy z Trilogie Humor & Sex. Ty vyšly před 10 lety ještě pod mým starým jménem Jitka Přikrylová, nyní jsou práva zpátky moje. Všechny jsem znovu pečlivě zeditovala, přidala další, neokoukané příběhy, případně i vyhodila ty, s nimiž jsem se po letech nějak nemohla souznít.

Napsat další, čtvrtou knihu, tentokrát z řádu fantasy Děti krve, mi zabralo trochu déle. Jednak jsem dlouho studovala materiály, především historickou dobu éry Rudolfa II, a pak jsem s knihou dlouho nebyla spokojená, respektive s jednotlivýi částmi, a knihu několikrát přepracovala. V současné době ji mám opět v merku a krapet přepracuji a přidám několik pasáží. Co pak s knihou se uvidí. Mám dojem, že jeden vydavatel, který mi poradil pár změn, se kniha docela líbila. Pokud ne, asi si ji vydám sama a budu muset zvážit, jestli ji vydám fyzicky nebo jen v elektronické podobě na tomto e-shopu.

Moje pátá kniha už je psaná anglicky a jmenuje se Crush – můžete si ji koupit na Amazonu. Těžko se mi zařazuje žánr, je v tom něco thrilleru, kriminálky, erotiky i ženské fikce. Hlavní hrdinka hledá lásku, ale slibuju, tak kýčovité to není. Někoho potká, ten jí zradí a ona díky tomu přijde nejen o lásku, ale i o práci. Se sestrou má jen trápení, dokud je jeden třeskavý moment nespojí. Celý příběh je prošpikován pikantními detaily z odvětví porna, konkrétně cam girls.

Šestá kniha je rovněž v angličtině. Jde o detektivku o sériovém vrahovi Confessor. Brutální vrah zabíjí mladé ženy, předtím je mučí a znásilňuje, nakonec zohaví. Obsahuje i scény, které popisuje vrah v první osobě a dává zajímavý vhled do své pokřivené mysli. Vrahovi se podaří zajmout inspektora Stouta, který případ vyšetřuje a je otázkou času, než svou kořist brutálně mučí a zavraždí.

No a abych tedy konečně napsala něco o sobě, tak nedávno jsem se vrátila z 5letých studií v Sydney. Tam jsem se odnaučila ječet při zabíjení malých českých pavoučků a naučila řádně ječet při vraždění 15centimetrových zmetků. Žraloky jsem u skvostných australských pláží naštěstí nekrmila, zato jsem si splnila svůj sen bydlet s výhledem na moře.

Ještě jeden sen jsem si u protinožců a s protinožci splnila. Vždycky jsem toužila být schopná psát anglicky knihy. Napsala jsem už dvě knihy v tomto jazyce a aktuálně mám rozepsanou třetí. Pochopitelně, stále se zdokonaluji, k perfektní angličtině mi ještě pořád kousek chybí, ale spíš mám víc drzosti a odvahy. Viz rozmašírování obřího pavouka o odstavec výše.

Mám ráda historii, psychologii, humor a zvláště sarkasmus, a jsem sapiosexual a tedy pravděpodobně neodvratně single