V paralelní Praze místo technologií používají magii a kabalu, vládnou tady intriky a jedy, potkáte draky a harpyje a rusalky

Děti krve, první vydání 2019

Obyčejný týpek z našeho světa, trochu nudný markeťák, se dostane do paralelního světa. Tam vše vypadá podobně, a přesto je velmi jiné – Praha, kde místo technologií používají magii a kabalu a jako domácí mazlíčky mají draky. Svět plný iluzí, intrik, kde sice mají stovky kouzel jak zlepšit sex, a ani tušení o humanitě či demokracii.

Náš hrdina zjistí, že je prvorozený velmi urozené rodiny s nároky na trůn. To je problém v mnoha ohledech, tento svět netrpí skrupulemi použít jed či meč nebo černou magii, když na to přijde. A tak ho pochopitelně chce kdekdo zabít nebo alespoň unést.

Ale abyste ho jen tak nelitovali, on se z něj vyklube taky pěkný hajzlík.

Ten zásadní zvrat nastal ještě v době Rudolfa II a jeho kouzelném světě mágů a alchymistů. V této knize se jim to totiž povedlo, našli onen mýtický kámen mudrců a z obav před Rudolfovou nevyzpytatelností tento zásadní vynález před svým vladařem zatajili. Aby ho skryli, nechtěně vytvořili paralelní svět tomu našemu, ten jejich ale není ovládán technologiemi, nýbrž magií a kouzly.

Kniha Děti krve obsahuje několik pasáží grafického popisu násilí a také další popisující explicitně drsný sex. Nedoporučujeme tudíž pro čtenáře mladší 15 let.

Ukázka č. 1: Erotika a sex
Ukázka č. 2: Sarkasmus a humor
Ukázka č. 3: Fauna a flora
Ukázka č. 4: Magie a kouzla
Ukázka č. 5: Paralelní svět

Jak (a proč) kniha vznikla