Děti krve: čtivý a hravý příběh z paralelní Prahy

Novinky

Na téhle knize mi velmi záleží, proto jsem ji editovala a přepisovala hned několikrát, což normálně vůbec nedělám. Ale věřím, že výsledek za to stojí. Poslala jsem nabídku k vydání dvěma vydavatelům a pokud nebudou mít zájem, během letošního roku knihu vydám sama. Pak by se kniha dostala na pulty českých knihkupectví před Vánoci nebo příští rok.

Pochopitelně se kniha objeví i zde, a to ke koupi jak v tištěné, tak elektronické verzi.

Zajímavé je, že kniha sice ještě nevyšla, ale už má své fanoušky. Nějak se stalo, že si ji mezi sebou sdílí skupiny ajťáků a těm bych ráda vzkázala, že si knihu mají koupit, až bude. Mají totiž starší a tedy ne tak dobrou verzi a kniha nakonec dopadla jinak, než v první verzi.

No a o čem že to je?

Michal, obyčejný týpek z našeho světa, trochu nudný markeťák, se dostane do paralelního světa. Tam vše vypadá podobně, a přesto je velmi jiné – Praha, kde místo technologií používají magii a kabalu a jako domácí mazlíčky mají draky. Svět plný iluzí, intrik, kde sice mají stovky kouzel jak zlepšit sex, a ani tušení o humanitě či demokracii.

Náš hrdina zjistí, že je prvorozený velmi urozené rodiny s nároky na trůn. To je problém v mnoha ohledech, tento svět netrpí skrupulemi použít jed či meč nebo černou magii, když na to přijde. A tak ho pochopitelně chce kdekdo zabít nebo alespoň unést.

Ale abyste ho jen tak nelitovali, on se z něj vyklube taky pěkný zmetek. Vypadá to, že má být Ničitelem světů. Podle proroctví je Michalovi souzeno přijmout svůj osud a stane se Antikristem i Spasitelem. To podle toho, co se mu bude zamlouvat víc. V jeho jméně umírají tisíce sotva narozených dětí, Děti krve.

Příběh je místy hravý, pak temný a stále krvavější.

Co je to za bláznivou realitu? Ten zásadní zvrat nastal ještě v době Rudolfa II a jeho kouzelném světě mágů a alchymistů. V této knize se jim to totiž povedlo, našli onen mýtický kámen mudrců a z obav před Rudolfovou nevyzpytatelností tento zásadní vynález před svým vladařem zatajili. Aby ho skryli, nechtěně vytvořili paralelní svět tomu našemu, ten jejich ale není ovládán technologiemi, nýbrž magií a kouzly.

Magické bitvy, nepřátelství vládců tohoto světa, intriky i zrady a všudypřítomný kouzelný a drsný sex i mnoho krvavých dobrodružství. Dá se říct, že by se vám ta realita měla líbit o dost víc než chudákovi Michalovi.

Nedoporučujeme pro čtenáře mladší 15 let

Leave a Comment